Lasteaed

Programm "SAMM-SAMMULT"

Saarepeedi Kool liitus programmiga 2019. aastal ning antud metoodika järgi tegutsevad mõlemad lasteaiarühmad. ​

Programmi on välja töötanud mittetulundusühing Committee for Children Ameerika Ühendriikides nimetusega Second Step Early Learning program ja see on mõeldud lastele 4. eluaastast kuni 8. klassini koolis.

Hetkel on programm kasutusel 70-s riigis, nende hulgas ka Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Islandil. 2013. aastal liitusid programmiga esimesed lasteaiarühmad Eestis ning tänaseks rakendatakse programmi umbes 20-s meie lasteaias.

Samm-sammult õppeprogramm on tõenduspõhine programm, mille eesmärgiks on toetada laste sotsiaalsete oskuste arengut õpetades neile empaatiat, tunnetega toimetulekut ja probleemide lahendamise olulisi samme. Tegemist on ennetusprogrammiga, mida rakendatakse tervele lastegrupile, mitte ainult kindlale sihtrühmale.