Digikoristusnädal 24.-30.01.2022 20. jaanuar Toomas Jüris

Eesti Rohelise kooli programm kutsub õppeasutusi ja kõiki huvilisi osa võtma Digikoristusnädalast 24.-30.01.2022!

Võtame nädala jooksul ette enda digiseadmed kodus, koolis ja tööl ning korrastame enda digielu, kustutades kõik ebavajaliku infomüra ja failid, mis kuhjudes digitaalseks prügiks on muutunud. E-postkasti ummistavad reklaamkirjad, sorteerimata tuhanded udused fotod ning eri teenuste kontod tarbivad kõik energiat läbi seadmete ja andmekeskuste, kus neid hoiustatakse ja liigutatakse. Kõik need digiharjumused kuhjuvad meie elu jooksul planeeti mõjutavaks reaalseks CO2 jalajäljeks. Kui paljud nendest failidest, kirjadest, kontodest tegelikult sulle vajalikud ja säilitamist väärt on? Peale heateo keskkonnale, muudad digiprügi kustutades oma seadmed kiiremaks, turvalisemaks ja hoiad edaspidi aega kokku.

Ülesandeid edukalt täitnud osalejate vahel lähevad jagamisele auhinnad, mille on välja pannud Telia Eesti ja TalTech.